×

Uwaga

No Images or Galleries Found

Pielgrzymka do Lourdes

"Krocząc pielgrzymimi szlakami pamiętajmy, że również i nasze serca są świątynią i domem Boga"

/Apostolstwo Chorych/

Państwo Jadwiga i Artur Bocianowscy w kwietniu bieżącego roku w towarzystwie Dyrektora Pałacu Seniora Pana  Jacka Trybuły oraz jego żony Bogusławy udali się do miejsca wyjątkowego, jakim jest Lourdes, aby szczególnie podziękować Matce Boskiej za opiekę i zesłane  łaski.

W miejscu tym odbyła się również Msza Święta o zdrowie i błogosławieństwo dla mieszkańców i pracowników Pałacu Seniora. Pielgrzymce przewodniczył ksiądz infułat Stanisław Jeż - Dyrektor Misji Polskiej. Swoją nie zwykłą gościnnością, zaangażowaniem i ogromną wiedzą spowodował, że kilkudniowy pobyt we Francji stał się nie zapomnianym wydarzeniem duchowym i kulturowym.

Państwo Bocianowscy nawiązali współpracę z tamtejszym Domem Pielgrzyma Notre Dame zbudowanym na kształt otwartych ramion, mogącym pomieścić nawet 900 osób. Odpowiadając na przesłanie skierowane przez Matkę Bożą do św. Bernadetty Soubirous, właściciele chcieliby podjąć - na wzór wielu krajów - próbę wyjazdu o charakterze diecezjalnym wraz z mieszkańcami Pałacu Seniora,którzy  doświadczeni są cierpieniem i chorobą. Wszak Lourdes nazywane jest światową stolicą chorych.

 

Please publish modules in offcanvas position.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.